• zeevyofer

על הבונים החופשיים

החשיפות בספר "זיכרונותיו של בילי שירס" הקשורות לסיפור פול מקרטני וה"ביטלס" כוללות גם את ההקשרים בסיפור ל"הבונים החופשיים", אותה חברה סודית (Secret society) הקיימת בעולם כמה כבר מאות שנים. הטענה העולה בספר היא שאנשים מתוך אותה קבוצה הפעילו את ה"ביטלס" מבחוץ וגרמו להצלחתם האדירה בתמורה לשימוש בהם על מנת לקדם "הנדסה אזרחית", Social Engineering, כלומר לשלוט חברתית בהמונים. הבחירה שלהם ב"ביטלס" הונעה מהשאיפה של "הבונים החופשיים" להילחם בנצרות. התכנית היתה כזו: מתחילת שנות השישים ה"ביטלס" ייהפכו למובילי המוזיקה והעולם ינהר אחריהם, יהפוך אותם לאלילים החדשים דרך רכישת התקליטים שלהם וצפייה בהופעות שלהם, ומעשית הם יתפסו את מקומו של ישו בלב ההמונים. זכורה הצהרתו של ג'ון לנון, שבאה משום מקום ב-1965, ש"הביטלס פופולאריים יותר מישו". ההצהרה הזו, שיש סיכוי שהוא התבקש, או נדרש לאמר, גרמה למהומה עולמית ולחרם זמני מצד ציבורים שמרנים שונים. בין היתר, נרשמו הפגנות שכללו שריפת תקליטים של הלהקה באופן פומבי. וזו רק נקודת ציון אחת במאבק ארוך השנים בין הכנסייה הנוצרית ו"הבונים החופשיים".

הספר- Memoirs of Billy Shears, שהמהדורה השנייה לו הופיעה ב-2018, כולל 66 פרקים ו-666 עמודים. 666 הוא "המספר של המפלצת", The number of the Beast, כלומר המספר של לוציפר, או השטן. השטן הוא האל בו מאמינים אנשי "תורת השטן", כלומר "הבונים החופשיים". בספר אזכורים נוספים לקבוצה הזו וגם איור של אחד הסמלים שלה, "העין הרואה הכל", The All-seeing eye, כלומר עינו של האל המשגיח עלינו מלמעלה.


חבורה סודית


"הבונים החופשיים" (Freemasons) הם, כאמור, חבורה סודית שכוללת קבוצות גבריות (נשים לא יכולות להתקבל רשמית) שפעלו ועדיין פועלות ברחבי העולם. המקורות שלהם נמצאים בקבוצות סודיות שהוקמו באירופה החל במאה ה-15, והתבססו בבריטניה החל במאה ה-17. החל משנת 1715 יש תיעוד של פעילות מסונית גם בארצות הברית. יכולים להתקבל לחבורות האלו גברים כל עוד הם לא אתיאיסטים. הם מתחילים לקבל הדרכה לגבי האמונה המסונית, להשתמש בסמלים של "הבונים החופשיים" ולאורך זמן להתקדם בפירמידת הדרגות. בראש הפירמידה ניצב, לוציפר, נושא האור (Light Bearer), שהוא האנטי-קרייסט, או בשמו האחר, השטן. לפי "הבונים החופשיים", לוציפר הוא למעשה האל בו הם מאמינים. וחלק חשוב באמונה שלהם הוא בכינון "סדר עולמי חדש". קודם יהיה כאוס, זה יוביל את האנשים בעולם לוותר על סמלי השלטון הקיימים (ממשלות, בנקים, אוניברסיטאות וכו'), ואז מתוך החורבן יצמח אותו "סדר עולמי חדש". את אותו "סדר עולמי חדש" יובילו הם בעצמם, כך הם מאמינים, בתנאים שהם יכתיבו.

יש כאלו שהפעילות הזו של "הבונים החופשיים" מזכירה להם את הסדר העולמי החדש שמכתיבות חברות הטכנולוגיה המודרניות המובילות כגון ,אפל", "גוגל", "פייסבוק" ו"אמזון". מה הקשר? עוד רגע נקבל רמז אפשרי לקשר שכזה.

בתחתית פירמידת הכוח של "הבונים החופשיים" נמצאים האנשים שמתקבלים לחבורה הסודית הזו. בשכבה מעליהם, כלומר בדרגת כוח גבוהה יותר, נמצאים ה"אילומינאטי" (המוארים). זו קבוצה מצומצמת בהרבה וכזו שנחשבת לרמה גבוהה ביותר בתוך "הבונים החופשיים". מקרטני, כלומר בילי שפרד, כך לפי ספר הזיכרונות, הוא אחד מה"אילומינאטי". ומעליהם, ברמה הגבוהה ביותר, נמצאים השליטים, שלפי מקורות שונים כוללים קבוצה עוד יותר מצומצמת של אנשים רבי השפעה ושליטה שאף אחד לא יודע מי הם. בשפיץ, כלומר בחוד הפירמידה, ניצב לוציפר.

נשיאים אמריקאיים רבים היו חברים ב"הבונים החופשיים". הנה פסל לזכרו של ג'ורג' ושינגטון. הכיתוב מתחת: "בונה חופשי והנשיא הראשון". קודם "בונה חופשי" ורק אחר כך "הנשיא הראשון". בולט מאוד גם הסמל המסוני עם האות G באמצע הנמצא מתחת לכיתוב על הפסל.לפחות 15 נשיאים אמריקאיים היו "בונים חופשיים" מוצהרים, כולל רוזבלט, טרומן, ג'ונסון ופורד. קיימת סברה שגם הנשיאים בוש, האב והבן, וגם ברק אובמה, הם חלק מ"הבונים החופשיים".


סמלים בולטים

וכמו בכל דת\כת\חבורה סודית, גם בקרב "הבונים החופשיים" קיימים סמלים רבים המסמלים את עיקרי האמונה. כמו למשל הסמל הזה: סמל המצפן מעל, הריבוע מלמטה ובאמצע האות G, שמסמלת Gnosis (ידע של אמיתות רוחניות) וגם את האות הראשונה במילה God. המצפן והריבוע תוחמים את המאמינים סביב האל, ומקרבים אותם אליו. לפי פרשנויות נוספות, האות G מסמלת גם את האות הראשונה במילה "גיאומטריה", ומטרתה להזכיר למאמינים שגיאומטריה ו"בנייה חופשית" הם מושגים זהים. "גיאומטריה" נחשבת בעיניהם ל"מדע האציל ביותר" ומסמלת את העובדה שבעיניהם, "הבונים החופשיים" הם תרבות נעלה שמסביבה כל היקום פועל וקיים.

עוד סמלים בתרבות של "הבונים החופשיים" כוללים, למשל, את הסינר המיוחד שהם לובשים בטקסים שלהם. הסינרים האלו קיימים בצבעים הכחול והאדום, שהם שני הצבעים המזוהים עם "הבונים החופשיים". שימו לב לעיצוב של אותם סינרים. אם אתם מזהים שם סמל\לוגו שכולנו מכירים, אתם לא טועים.רואים את הלוגו של תיבת ה- G mail? על הסינרים של "הבונים החופשיים"? סינרים שקיימים כבר כמה מאות שנים? וזה לא הקשר היחיד בין הסמלים של החבורה הסודית הזו לבין עוד סמלים ולוגואים שכולנו מכירים.

הלוגו של החנות של "אפל" דומה מאוד לסמל הראשי של "הבונים החופשיים" עם המצפן והריבוע. לוגו האפליקציה של "פייסבוק" דומה מאוד לסימן מסוני נוסף, The tubal cain. והלוגו של "גוגל כרום": הוא לא נראה לכם דומה מדי לשילוב של שלושת הספרות 6, אחת על השנייה, או 666, המספר של השטן, כפי שמופיע בסמל מסוני אחר? כל הדוגמאות מופיעות כאן למטה. קחו דקה לבחון את הדמיון בין הסמלים. והמידע הזה פותח כמובן שאלות רבות נוספות והצורך לבחון את הקשר בין "הבונים החופשיים" לחברות שמנהלות את העולם. האם חברות הטכנולוגיה האלו מבשרות על אותו "סדר עולמי חדש" ו"הנדסה חברתית" של העידן הנוכחי?אתמול - בלוג עולם הבידור
הבלוג מביא מבט אחר על תופעות, מגמות ואנשים בעולם הבידור מאז ועד היום. תוכלו למצוא כאן גם את הפרטים המלאים והעדכניים ביותר לגבי סיפור השמועה על מותו והחלפתו של פול מקרטני.
עופר זאבי
zeevyofer@gmail.com

©2019 by אתמול. Designed by Bella.copyz